501SHB330GCLE
Mfr.Part #
501SHB330GCLE
Datasheet
501SHB330GCLE
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1111
Stock
193
Capacitance :
33 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V